Походження ефірних масел
Визначення ефірного масла
Під ефірними маслами ми розуміємо леткі і пахучі суміші речовин, одержуваних, згідно з положеннями Міжнародної організації по стандартизації ISO, виключно шляхом парової дистиляції і вичавлювання фруктової цедри цитрусових рослин. Масла мають виключно рослинне походження.
Ефірні олії погано розчиняються у воді. Саме тому, перш ніж розчинити масло у воді, ми капаємо його на мед, цукор, сіль і соду, в залежності від мети використання. Наприклад, для полоскання горла можна капати масло на ¼ чайної ложки соди або солі, а потім розчинити в склянці теплої води.
Походження ефірних олій у рослинах
Процес обміну речовин в кожній рослині дуже складний і відбувається завдяки фотосинтезу. Процес фотосинтезу, в свою чергу, можна описати так:
- Зелений пігмент рослини хлорофіл листя сприймає сонячні промені у формі дрібних частинок енергії (фотоз).
- Потім ця енергія використовується для розкладання на водень і кисень молекул води, яку рослина всмоктує з ґрунту через кореневу систему.
- Кисень здебільшого виділяється назад в навколишнє середовище, стаючи джерелом енергії для нас, людей, і всього живого.
- Водень, в свою чергу, з'єднується з одержуваним з повітря вуглекислим газом, і рослина, таким чином, виробляє собі поживна речовина – цукор – у формі фруктози, сахарози і т. п.
- За допомогою цукру, як будівельного матеріалу, рослина допомогою окислювально-відновлювальних хімічних реакцій виробляє різноманітні ароматичні молекули, відомі як ефірні речовини.
У ефірному маслі рослина концентрує свій специфічний спосіб, висловлюючи тим самим природні принципи, за якими воно живе.
Поширеність ефірних масел
Ефірні олії містяться в рослинах майже 300 родин, розташовуючись в олійних клітинах, залозисті волоски, лусочках і міжклітинному просторі. Вони дозволяють рослинам рости, розвиватися, відновлюватися і зберігати свої види ось вже мільйони років підряд.
Ці речовини, наприклад, можуть служити гормонами, захистом від поїдання, підвищувати імунітет, їх запахи приваблюють комах та інших тварин для запилення.
Подібно пестицидів, вони мають властивості антибіотиків, які допомагають їм ізолюватися і захищатися від ультрафіолетового випромінювання. Сигнальні речовини для встановлення симбіозу з грибами надають клітинної структурі стабільність або допомагають зміцненню клітинних стінок. Вони захищають рослини від пошкодження мікроорганізмами (дубильними речовинами).
Багато рослин виділяють ароматичні речовини, коли на них нападають агресори або коли необхідно стримати зростання сусідніх рослин, щоб забезпечити собі достатній простір і достатня кількість поживних речовин.
Ефірні олії можуть міститися в будь-яких органах рослини – коріння, насінні, плодах і шкірці плодів, деревині і гілках, а також в листі, смолі і корі.
Якість ефірних масел безпосередньо залежить від двох основних факторів: походження/якості рослини і виробництва/методики отримання. Але про це я розповім в наступній статті!
- Природна натуральна косметика для вашої природної красиЧому треба обирати натуральну косметику? Навіщо схилитися при виборі косметики, вітамінів, до натуральності або до дешевших аналогів?Природна натуральна косметика для вашої природної краси
- Продукт ДЛЯ ВСІЄЇ РОДИНИ! Зелений чай з перцевої м'ятою ВівасанКраса, здоров'я і гарний настрій з продукцією ВівасанПродукт ДЛЯ ВСІЄЇ РОДИНИ! Зелений чай з перцевої м'ятою Вівасан